Mi az 5 legfontosabb különbség a vőfély és a ceremóniamester között?
Miért fontos számotokra a választás?
Mindenekelőtt leszögezem, hogy mindkét szolgáltató fontos szerepet játszik a lakodalomban, de különböző feladatokat látnak el, különböző formában. Ez a cikk a legnagyobb tisztelettel készült, mind a vőfélyek, mind pedig a ceremóniamesterek irányába, egyaránt.
1. Feladatok
A hagyományos vőfély vidám és interaktív szereplő. Fő feladata a hangulat fenntartása és a lakodalom szórakoztatóvá tétele. A vőfély jellemzően olyan feladatokat lát el, mint például:
- a vendégek köszöntése,
- az üdvözlőbeszédek,
- a lánykikérés,
- a különböző programok előtti versek, rigmusok elmondása,
- tréfás történetek mesélése a pár életéről és
- szórakoztató játékok szervezése, levezénylése.
A vőfély gyakran segít a násznépnek a jó hangulat megteremtésében és biztosítja, hogy a lakodalom mindenki számára élmény legyen.
A ceremóniamester is vidám és interaktív szereplő viszont inkább a lakodalom szervezéséért és lebonyolításáért felelős. Feladatai közé tartozik
- az esemény menetrendjének összeállítása,
- a vendégek fogadása,
- a szolgáltatókkal való kommunikáció,
- a vendégek-, és az események pontos koordinálása,
- esetenként játékok levezénylése.
A ceremóniamester általában a háttérben dolgozik, de egyértelműen ő az, aki felelős az esemény zökkenőmentes lebonyolításáért, biztosítja, hogy minden a megbeszélt időpontban történjen és minden részlet tökéletesen működjön. Természetesen nem baj, ha egy CM-nek van humorérzéke.
Tehát összefoglalva:
a vőfély a lakodalom hangulatát szórakoztató módon javítja, míg a ceremóniamester inkább a háttérben dolgozik és gondoskodik arról, hogy az esemény minden szempontból zökkenőmentesen menjen végbe.
Kiváló hangulat.
Forrás: Pexels
2. Öltözködés
A vőfély általában népies viseletet hord, kalap, ing, csizma, bot stb.
A ceremóniamester pedig elegáns viseletben látható. Ing, zakó (vagy mellény), olykor nyakkendő.
Vőlegény kitűző.
Forrás: Pexels
3. Játékok, versek
A vőfély rigmusokat, verseket mond az előbb már említett köszöntők és a programok előtt. Sokszor sajnos megszakítja a jó hangulatú táncot, akarva-akaratlan is beiktat egy-egy játékot.
A ceremóniamester nem mond verseket, nem állítja meg a bulit a játék kedvéért. Személy szerint csak akkor játszom, ha a hangulat leül.
Köszöntő beszédek.
Forrás: Pexels
4. Megszólalás
A vőfély hangos. Megszokta, hogy régen az un. nagy sátras lagzikon bizony hangosan kellett beszélnie, hogy mindenki rá figyeljen.
Egy munkájára is igényes ceremóniamester rendelkezik saját mikrofonnal. Így nem kell harsányan beszélnie, hanem jó esetben nyugodt, természetes hangon tud megszólalni.
Saját mikrofonnal
Fotó: Vörös Ákos
5. Alkohol
A vőfélyek között van olyan, aki fogyaszt alkoholt (tisztelet a kivételnek). Azért mert ez egy régi hagyomány. Koccint, köszönt. A mérték viszont nagyon fontos!
Természetesen a ceremóniamester is koccint, köszönt, de én személy szerint vízzel, vagy alkoholmentes pezsgővel. Sajnos a ceremóniamesterek között is van olyan, aki fogyaszt alkoholt. Jómagam soha nem fogyasztok alkoholt az esküvőn.
Nem hiszed? Tesztelj!
Zéró tolerancia
Forrás: Pexels
Ismerek jónéhány vőfélyt és ceremóniamestert is. Jóban vagyunk. A legnagyobb tisztelettel beszélek róluk!
Csillagszóró séta
Forrás: Pexels
Melyik szolgáltatót válasszátok?
Az, hogy Ti melyik szolgáltatót választjátok, a vőfélyt, vagy a ceremóniamestert, ez igazából csak rajtatok múlik.
Ha számotokra fontosak a hagyományok, akkor mindenképpen vőfélyt válasszatok.
Ha viszont inkább a modern vonalat szeretitek és az esküvőtök is elegáns helyszínen lesz, akkor mindenképpen ceremóniamestert válasszatok!
„Az első találkozó is
teljesen ingyenes,
ráadásul semmilyen későbbi
elkötelezettséggel nem jár”
Rólam mondták
Élő, valós Google vélemények